CIEP (Centre International d’Enseignement Pétanque — Міжнародний центр навчання петанку) — це організація, яка займається навчанням у сфері петанку в усьому світі. У них навчалося багато професійних гравців із Європи й Азії. Українські гравці вперше поїхали на професійний тренінг у 2016 році.
Організацію створив французький тренер Клод Ралі в 2002 році. Він сам професійно грав у петанк усе своє життя. На основі свого досвіду він розробив техніку, яка допомагає легко досягти потрібних результатів. У нього велика професійна команда й уже відкриті філії в різних країнах Європи та Азії.
Я потрапила до них на тренінг, коли ще тільки починала грати в петанк. І це дуже допомогло мені, бо саме на етапі становлення завжди багато запитань і сумнівів. Тобі дають багато порад, але вони всі різні. Тому краще вибрати одну техніку та її дотримуватися. Адже всі поради правильні, але їх дають різні люди і якщо зібрати їх разом, то вийде мішанина. Як наслідок, у голову знову полізуть сумніви про те, як випускати кулю і як рухатися. Тому мати техніку критично важливо, особливо для українців. Ми не граємо з дитинства, як французи. Ми приходимо в петанк уже в зрілому віці й у нас немає 20 років на розвиток, ми хочемо результатів вже через 5 років. І це можливо. Прогрес може бути набагато швидшим, якщо відразу використовувати правильну техніку й мати правильну базу знань. Так, ти не станеш чемпіоном світу за 5 років, але розвиватимешся удвічі швидше від інших. А це вже непогано.
Гадаю, Україна за останні 5 років зробила великий прогрес у петанку. І це заслуга кожного з нас, усіх гравців України.
Також я хочу висловити окрему подяку тим, хто віддавав нам свої знання і сили: Ксав’є Пелізарі, Давід Нуро, Маріо Пресутті, всі тренери CIEP. Кожен із них допоміг мені в певний момент, а деякі допомагають і зараз.
А тепер трохи детальніше про останній тренінг, який відбувся 15-16 лютого у Празі. Дотепер на тренінг завжди їздили гравці збірної. Цього разу це була перша спроба залучити нових людей, які ще не знайомі з технікою і грають не так давно (до 2 років). Хтось грає довше, але стоїть на місці.
Для всіх цей тренінг приніс свої результати. Хтось починав із нуля: стійка, постава, рухи, а у декого було більше досвіду й нові знання вже були більш поглибленими. Для мене дуже важливо, щоби хтось побачив мої помилки й допоміг мені їх виправити. Минулоріч я зацікавилася тиром. Страх зник і його замінило величезне бажання грати шутером. Однак, над моїм кидком ще треба багато працювати, чим я тут і зайнялась.
Далі хочу додати відгуки всіх учасників цього тренінгу.
Наталія Пєскова (Харків, грає в петанк менше 2 років):
У першу чергу я хочу подякувати Петеру Фукса, за цю чудову можливість відвідати тренінг такого рівня. Організація була на вищому рівні: відмінні майданчики, житло неподалік, харчування. Також велика подяка нашим тренерам. Ми розібрали багато типових помилок початківців. Клод Ралі добряче зі мною попрацював і допоміг скорегувати мою гру. Дякую всім гравцям, ви молодці!
Катерина Броді (Ужгород, грає в петанк менше 2 років):
Я дуже рада, що потрапила на цей тренінг. Абсолютно нічого не очікувала, тому що ніколи не брала участі в чомусь подібному. Граю в петанк близько двох років, але після тренінгу зрозуміла, що, реально починаю тільки зараз. Для мене все було нове і неймовірно цікаве. Клод, Жорж, Жан-П’єр і Петер — професіонали, які не тільки дуже детально нам все розповідали, а й терпляче домагалися реалізації вивченого на практиці. Дякую всім за атмосферу. Буду тепер здобувати навички та працювати з головою. 🙂
Власта Височанська (Ужгород, грає в петанк трохи більше 1 року):
Граю в петанк другий рік. Але тренуватись і вивчати техніку почала зовсім нещодавно. Чудову можливість удосконалення отримала на тренінгу CIEP. Відкриті та вимогливі тренери пильно слідкували за кожною деталлю та рухом. Також показали нове бачення гри та ергономіки рухів. Буду відрацьовувати до автоматизму отримані знання та чекати наступної нагоди поспілкуватись.
Юрій Кравчук (Мукачево, грає в петанк 8 років):
Я вісім років граю в петанк, і якщо чесно, ніколи не замислювався над технікою гри. За два дні я повністю переглянув свої погляди на гру. Мені наче витягли з голови мозок петанкіста-початківця і вставили мозок петанкіста-спортсмена. Спасибі всім тренерам за величезний досвід, а всім хто з нами тренувався — за прекрасну компанію!
Микола Горбаток (Ужгород, грає в петанк менше 1 року):
В петанк я граю з минулої весни, тобто рік. Тренінг перевершив усі мої сподівання. Багато цінної інформації, яка змусила переосмислити філософію петанку. Величезне спасибі тренерам, які кардинально змінили техніку виконання та надали величезний позитивний заряд.
Ігор Сехін (Ужгород, грає в петанк близько 2 років):
Для мене семінар по петанку — це найкраща можливість не лише оволодіти правильною технікою виконання пойнту та шуту, але й побачити всі свої недоліки, які завжди виникають в ході індивідуального тренування, та визначити для себе наступні кроки щодо їх усунення. Шлях постійного тренування хоча й нелегкий, але особисто мені приносить задоволення, оскільки я з часом можу бачити результати своїх зусиль.
Тут можна знайти більшість статей українских ЗМІ про Федерацію Петанку України з 2007 року до сьогодні. 11.11.2019 Петанк на уроці фізкультури: в одній зі шкіл Ужгорода спробували нововведення (ВІДЕО) https://www.0312.ua/news/2569417/petank-na-uroci-fizkulturi-v-odnij-zi-skil-uzgoroda-sprobuvali-novovvedenna-video...
Sakura-2019 3-4-5 травня 2019 пройшло змагання з петанку міжнародного рівня з трьох дисціплін: тет-а-тет, дуплети (2 гравці в команді), триплети (3 гравці в команді). У змаганні прійнялі участь гравці з...
27 вересня, в Ужгороді на алеї Боздоського парку завершився Міжнародний турнір з петанку КАШТАНИ-2020. Nature News відвідали цей міжнародний турнір.Сьогодні грали у форматі триплети (по 3 гравці в команді). Зареєструвалося...
Чемпіонат України з петанку відбудеться 19-20 вересня у Львові. Дисципліна — чоловічі триплети та окремо — тир. Змагатимуться на традиційних львівських майданчиках для петанку біля Порохової Вежі.Організатори змагань: львівський спортивний...
До цього часу Федерація Петанку України мала одного тренера 2 категорії – Ксавьє Палізаррі. Відтепер у нас 15 кваліфікованих наставників. І це лише початок, у планах – наступні етапи навчання,...