Цього року, як і попереднього, найважливіші змагання України з петанку відбулися у Харкові 30 червня – 1 липня.
У фінальній частині Чемпіонату України з петанку взяли участь спортсмени, які попередньо відіграли відбіркові ігри в областях. Змагалися у дисциплінах жіночі та чоловічі тет-а-тети, жіночі та чоловічі триплети. До речі, вже другий рік поспіль чоловіки та жінки виборюють першість країни окремо. Раніше, до 2016 року включно українські петанкісти грали змішаний Чемпіонат України.
Отже, Чемпіоном України у дисципліні «чоловічі тет-а-тети» став гравець харківського клуба «KharkovSportLeague» Владислав Годованець. У півфіналі Андрій Волошко (Харків)програв Владиславу з рахунком 6:13, а Павло Грибачов (Харків) виграв у представника львівського спортивного петанк-клуба «LeoFamily» Сергій Денисенко із рахунком 13:7. Фінал закінчився із рахунком 13:9 для двох представників харківських клубів. Матч за 3 місце закінчився із рахунком 13:5 на користь Андрія Волошко.
У дисципліні «чоловічі триплети» До півфіналу вийшли гравці харківського клуба «Таббі» Дмитро Мезєв, Андрій Каменєв та Руслан Малахов, які виграли у Валентина Лемешевського (Харків), Андрія Волошко (Харків) та Олександра Коваля (Київ) з рахунком 13:4 і тим самим опинилися у фіналі. У другій парі команд виграли харківські гравці Владислав Годованець, Роман Мамець та Павло Грибачов у команди гравців Олега Михайліченка, Євгена Новікова та Вадима Стремоухова.
Фінал закінчився перемогою команди Владислав Годованець, Роман Мамець та Павло Грибачов. Матч за 3 місце закінчився перемогою Валентина Лемешевського, Андрія Волошко та Олександра Коваля з рахунком 13:6.
Абсолютний чемпіон України з петанку 2018 Влад Годованець поділився з нами секретом свого успіху. На запитання, у чому секрет такої вдалої гри, гравець відповів: «Скорее всего я был сильнее своих противников психологически.Когда формировали составы триплетов, я знал, что хочу играть только с Ромчаком и Пашей. Ведь с ними в команде (по отдельности) я отыграл самое большое количество турниров. А сыгранность, доверие и комфортность в командной игре – это один из рецептов успеха.
Идя на турнир триплетов, была четкая уверенность – наша команда по сбалансированности – одна из самых сильных команд на турнире. И задача минимум – это финал. Первая партия была не самая лучшая, но она помогла нам полностью собраться и сконцентрироваться, ведь права на ошибку больше не было. И все начали набирать обороты. Мы уже понимали, что обязаны выигрывать!
Хочу сказать спасибо Роме и Паше за КОМАНДУ. Рома делал хороший поинт, Паша прекрасно бил, а мне периодически приходилось немного подчищать, если соперники делалиошибались.
В финале так и получилось:играл шар противника, а у меня – шар на руках: выбивай и выигрывай! Вот так закончилась суббота.
На воскресенье план минимум был —0 пройти в 4-ку.Первых 2 партии были тяжёлые психологически – обе начинал с провала и проигрывал 0:7, 1:7(Пете Гойсу и Андрею Волошку). Но оба матча выиграл на характере. Третья партия была (как по мне) одной из самых напряжённых и интересных, в этой партии с Олегом Косолаповым победитель решался на последнем кошонете. После 3-х побед над сильными соперниками поднял для себя планку выше – пройти финал. И сразу же проиграл Сергею Денисенко: вот что значит — не расслабляться! А потом была блиц-партия от дяди Коли. Вышел в полуфинал с результатом 4 победы и 1 поражение.
Приятно было, что в полуфинал вышел ещё один член вчерашнего золотого триплета – Павел Грибачев. If you were to learn otherwise, though, you would be biased https://clickmiamibeach.com/ to believe them. В перерыве перед полуфиналом мы сказали друг другу – встретимся в финале.
Так и получилось – я выиграл у Волошко, Паша – у Денисенко.И получалось уже, что у кого-то будет золотой дубль, а у кого-то второй пьедестал.
В финале концентрация у меня была на максимуме. Паша очень много бил, а я много ставил. Эта партия была сплошным удовольствием. И так получилось, что я ошибался немного реже. Я как раз не забыл из дома взять с собой высокую параболу.
Хочу сказать спасибо за поддержку тем людям, которые поддерживали меня в полуфинале и в финале. И спасибо тем, кто явно болел против, ведь это была дополнительная мотивация. Я понимал, что выиграю не только у оппонента, но и морально выиграю всех остальных.
Когда у меня уже было 12 очков и на руках последний шар, который нужно было поставить в диаметр 2 метра на 12 метрах, внутри реально все сжалось. И только после того, как поставил решающий шар, — разжалось.
- S.: могу сказать — Кисель возвращается. Приятно осознавать, что из клуба в котором 2 лицензированных игрока, ребята выиграли золото на ЧУ в триплетах (усилившись Пашей), а потом и золото в тетах. Мал клуб – да силен KSL», — розповів Владислав.
Чемпіонкою України у дисципліні «жіночі тет-а-тети»стала гравчиня львівського петанк-клуба «Леополіс» Мар’яна-Христина Семенів. У півфіналі зустрілися Світлана Кіпріч (Харків) та Оксана Маренич (Харків). Ця гра закінчилася перемогою Світлани з рахунком 13:6. А Мар’яна Семенів (Львів) вийшла на ОльгуМаляренко (Київ), яка у відбіркових виграла усі ігри, проте у цій грі поступилася з рахунком 13:7. У фінальній грі боротьба продовжувалася до останнього кошонета, відтак Світлані не вистачило 3 бали до перемоги. Гра закінчилася із рахунком 13:10 на користь львів’янки. Матч за 3 місце закінчився перемогою Оксани Маренич з рахунком 13:8.
У дисципліні «жіночі триплети» 1 місце посіла команда з Харкова у складі Наталії Новицької, Світлани Кіпріч, Тетяни Лемешевської та Оксани Маренич. 2 місце виборола команда у складі Мар’яни-Христини Семенів (Львів), Ольги Маляренко (Київ) та Анни Зосіменко (Київ). 3 місце посіли гравчині з Харкова Тамара Чікало, Ганна Безродна, Катерина Урбатіс та Наталія Пєскова.
Національний тренер жіночої та чоловічої збірних Ксавьє Палізаррі розповів, що «Чемпіонат України з петанку показав ефективність з точки зору прогресу наших гравців, а також інших спортсменів, які прагнуть перемогти над командами національних збірних з петанку.
Чоловіки та жінки національних збірних мають вищі технічний і тактичний рівні, ніж інші гравці. Чому вони не всі перші? Все просто. Воля до перемоги може творити чудеса. У цих змаганнях недостатньо техніки й тактики. Не знімаючи заслугу гравців, які не входять до національної збірної, майданчики були досить легкими, багато не технічних кидків були вдалими.
Деякі з наших гравців (включаючи мене) не знали, як бути мотивованими. Це буде великим робочим планом на наступний сезон.
Влад став першим у команді триплетів та у тет-а-тетах. Чому? Я думаю, що Влад має сильну волю до перемоги в порівнянні з іншими гравцями національної збірної. Його техніка не найкраща, його тактика хороша, а його розум дуже хороший. Це і є, на мою думку, причини його заслужених перемог. Цей Чемпіонат України з петанку пролив світло на кількох гравців, які можуть бути запрошені до національної збірної, якщо вони забажають.
Функція тренерів та усієї Федерації петанку України полягає у виявленні, тренуванні, просуванні гравців. Цей Чемпіонат відкрив для нас нове бачення».
Ми запитали у головного судді Чемпіонату, президента харківського клуба «FairPlay» Андрія Волошко, як пройшла його робота на турнірі та які враження від головної спортивної події у світі українського петанку. «В этом году хотелось бы отметить очень хорошую атмосферу на Чемпионате Украины. Это касается практически всех сфер: подхода организаторов и игроков, поведения в ход еигр, соблюдения правил и качества игры. Мы много общаемся с игроками, тренерами и арбитрами из зарубежа и пытаемся по немногу перенимать их положительный опыт. В этом году, я считаю, был сделан большой шаг вперед: не было ни одной конфликнтной ситуации, которая бы требовала вмешательства арбитра; форма, как форма одежды, так и спортивная, большинства команд была хорошей; игроки в петанк шаг за шагом превращаются в спортсменов-петанкистов, представителей своих клубов и сборных команд Украины».