До цього часу Федерація Петанку України мала одного тренера 2 категорії – Ксавьє Палізаррі. Відтепер у нас 15 кваліфікованих наставників. І це лише початок, у планах – наступні етапи навчання, щоб українські спортсмени отримували кваліфіковану підготовку до змагань, збірна показувала найкращі результати на чемпіонатах, а новачки з початком тренувань могли легко та швидко засвоювати потрібний матеріал.
У рамках співпраці Федерацій петанку України та Франції, легендарний тренер приїхав до Києва та провів 3-денний тренінг для петанкістів, які хочуть навчати нових спортсменів. Протягом двох днів 15 українських спортсменів вивчали ази тренувальної справи, а 19 квітня здавали іспит на кваліфікацію.
Жан-Філіп Сорікотті вже багато років тренує жіночу збірну Франції з петанку. Під його керівництвом команда Франції не раз займала призові місця на Чемпіонатах Європи та Світу. Жан-Філіп – один із десяти французьких тренерів, хто має категорію майстра – найвища категорія тренерства в петанку.Він особисто відкрив у Франції дві школи петанку, які сьогодні навчають спортсменів грати та вигравати. Також Жан-Філіп Сорікотті організовує величезний турнір для чоловіків та жінок в Андрезьє, Франція, куди цього року поїдуть грати наші спортсмени.
Отже, першого дня на тренінгу вивчали 9-ступінчату систему підрахунку результативності гравців як на тренуваннях, так і на змаганнях. Це найскладніша система, проте ні 3-ступінчата, ні система із 5 оцінками не дають такої детальної картини про розвиток спортсмена, про його сильні та слабкі сторони.Після теоретичної частини майбутні інструктори та тренера відправилися на майданчик, де на практиці опановували систему оцінювання.
Другого дня найбільше уваги приділялося стратегії під час гри: захисту, конструкції чи нападу. А також французький тренер роздав учасникам тренінга домашнє завдання: підготувати презентацію свого власного тренінга на іспиті. Також на лекції розібрали детально тренувальний процес: із чого він складається, як організувати тренінг для початківців.
Третього дня усі 15 спортсменів складали іспит із чотирьох складових: 1. Статистика гри (система підрахунку); 2. Теоретична частина навчання – презентація власноруч розробленого тренінга 3. Практична (організація власного тренінга); 4. Стратегія під час гри.
Жан-Філіп Сорікотті відмітив, що українські спортсмени добре підготувалися, він був задоволений представленими роботами та рівнем загалом.
Отже, за результатами тренінга Сергій Денисенко (Київ) за відмінну здачу іспиту, а також за річну роботу з чоловічою та жіночою збірними отримав сертифікат тренера 1 категорії. Відтепер він має правопроводити тренінги в Україні та за результатами іспитів присвоювати категорії помічників тренера та інструкторів.
Андрій Волошко (Харків) та Олександр Коваль (Київ) отримали «Інструктора з петанку 4 категорії».
Дмитро Бугай (Київ), Мар’яна Семенів (Львів) та Олег Косолапов (Харків) отримали «Інструктора з петанку категорії 3+».
Леонід Брагін (Харків), Вадим Стремоухов (Харків), Анна Зосименко (Київ), Олександр Труш (Львів), Григорій Скрипак (Львів), Василь Аксьом (Мукачево), Олександр Рослов (Львів), Євген Лиховидов (Мукачево) та Альона Колодій (Ужгород) отримали «Інструктора 3 категорії».
Організував навчання нинішній тренер жіночої та чоловічої збірних Ксавьє Палізаррі разом зі своїм помічником, тепер вже теж тренером, Сергієм Денисенко. Після закінчення тренінга усі учасники отримали іменні сертифікати від Федерації Петанку України.
Тренерська система передбачає кілька рівнів:
- Аніматор або асистент на тренінгу. Проте, це не тренер. Він не може створювати школи петанку та не може робити тренінги самотужки.
- Ініціатор (інструктор) – не може створювати школи петанку. Може проводити тренінги в областях, з аніматором або самотужки: категорії інструктора 2,3,4. Він не є тренером. Може отримувати досвід тільки разом із тренером.
- Тренер: може створювати школу петанку: категорії тренера мають бути 2,3. Може робити тренінги для національної збірної: 1,2,3. Може бути тренером (коучем) 1,2,3 категорії. Може проводити тренінг для попередніх категорій. Може проводити заняття з петанку в загальних школах: 2,3.