Чемпіонат Європи з петанку тет-а-тет 2016 — боротьба за кожну кулю та срібло для України в Кубку націй

В Швеції пройшов багатостраждальний перший чемпіонат Європи з петанку тет-а-тет. Багатостраждальний, бо український відбір на цей чемпіонат відбувся, ще восени минулого року. Так, як сам чемпіонат мав відбутися в січні цього року в місті Нім(Франція). Потім його перенесли на жовтень, а потім взагалі відмінили. Та Федерація петанку Швеції запропонувала провести в себе і провела спільно з Федерацією петанку Данії, в місті Гальмстад.

Окремо розігрувалися звання найкращих серед чоловіків і жінок.
23 країни було представлено в чоловіків та 24 в жінок. І там і там спочатку зіграли 5 кіл за швейцарською системою. Після чого 15 кращих в чоловіків та 16 кращих в жінок пройшли в наступний етап де були розбиті на 4 кошики згідно місць в швейцарці. Решта розіграли кубки націй на виліт.

Наша Олена Колодій пройшла з 14 місця в розіграш кошиків. Де спочатку перемогла німкеню, яка після швейцарки посідала 3 місце. Потім програла бельгійці, яка вийшла з двома перемогами в чвертьфінал з нашого кошика. Та поступилася представниці Ізраїлю за другу путівку у чвертьфінал.
В результаті в Олени 9-12 місце. Кожна гра — боротьба. Кожна гра Олени була боротьбою за кожну кулю і завершувалася з різницею в кілька очок і на останніх кошонетах.

Дмитро Бугай вигравши одну гру в швейцарці потрапив в Кубок націй. Де спочатку виграв у грека, а в півфіналі своєю перемогою гарантував Фінляндії третє місце. На чемпіонатах Європи та світу з петанку не розігрується третє місце, а його отримують обидві команди, які програли у півфіналі. Перемогою у півфіналі Дмитро й собі гарантував срібло, його і отримав програвши у фіналі данцю.
В результаті медаль з чемпіонату Європи, з чим і вітаємо Дмитра та Україну.

Чемпіонами Європи стали: Henri Lacroix (Франція) та Yolanda Matarranz (Іспанія)

Дякуємо нашій делегації, гравцям Дмитру та Олені, а також тренеру Андрію Волошко за гідне представлення України на Чемпіонаті Європи.

14938288_1194224677338644_7607434429768430808_n

Після повернення делегації в Україну опублікуємо більше фото, а також коментарі та враження від чемпіонату.