Чемпіонат Європи серед ветеранів 2019

Чемпіонат Європи з петанку серед ветеранів пройшов в Албені (Болгарія) з 16 по 18 вересня.

В українській команді ветеранів були представники з Ужгорода (тренер Петро Гойс та гравець Ігор Заславський) та Києва (Олександр Заломайкін та Маріо Пресутті).

Ветеранська збірна України була сформована з команди, яка добре виступала на турнірах Сакура, Каштани та Чемпіонаті України. Щоправда, команда поїхала обмеженим складом без запасного гравця, що не давало можливості для маневру під час ігор на Чемпіонаті Європи в Албені.

Вперше в цьому чемпіонаті взяли участь збірні Франції та Бельгії, явно підсилилися й інші команди.

Тим не менш, для збірної України стояло завдання вийти в групу А. На жаль, двох перемог не вистачило, щоб потрапити до групи. Збірна зупинилася на першому непрохідному – 17 місці.

Були гарні перемоги над Чехією та Андорою і трошки не вистачило з іграх проти Англії, Польщі та Латвії.

У Кубку націй збірна поступилася майбутнім чемпіонам – Словенії, але виграла бараж у Джерсі і пройшла до чвертьфіналу. Тут Україні знову довелося грати з Чехами, які були рішуче налаштовані на реванш. На жаль, Україна програла і покинула чемпіонат за крок до медалей Кубка Націй.

Після закінченням чемпіонату Петро Гойс залишає статус тренера збірної ветеранів, бо переходить у категорію кандидатів гравців збірної.