Поради для початківців

  • Правила дозволяють кидати кошонет на відстань 6-10 м від кола. Навчіться визначати цю відстань «на око».
  • Один з гравців повинен знаходитися поряд з кошонетом і стежити за тим, яка з куль грає. Вид з ігрового кола спотворений, тому необхідно показувати гравцям ситуацію біля кошонету.
  • Пам’ятайте, якщо Ви не перевірите розташування куль, опонент має право видалити вашу кулю з ігрового майданчика.
  • Не варто кидати всі свої кулі відразу, а потім давати опонентам можливість грати своїми кулями.
  • Якщо кулю треба вибити, коли це робити — зразу чи потім? Якщо біля цілі багато ваших куль, то чим дальше тим важче буде її вибити. Тому краще зразу стріляти.
  • Петанк грають на досить рівній поверхні, і іноді, буває вигідним підкочування куль. Але при такому кидку бажаного результату можна досягти тільки при дуже рівній поверхні. В іншому випадку, траєкторія руху кулі може бути абсолютно непередбачуваною. Досвідчені гравці намагаються частіше кидати кулі, а не котити їх. Причому, так щоб після падіння на землю, вони котилися якомога менше. У цьому випадку, поверхня майданчика не впливає на траєкторію руху кулі.
  • Гра з новими гравцями і з тими, хто грає краще, допоможе засвоїти навики набагато швидше, ніж гра з постійними опонентами.

Кидки для поінтерів

Мета кожного з кидків — точне розміщення кулі у цілі.

rollПерший спосіб — підкочування (roll). Цей спосіб являє собою просто кидок, при якому точка приземлення кулі знаходиться на відстані менше трьох метрів від кола, з якого кидають кулю. Після приземлення, куля котиться по землі до тих пір, поки не зупиниться біля цілі.

soft-lobДругий спосіб — низька парабола (soft-lob). Цей спосіб являє собою кидок кулі трохи вище, куля повинна описати деяку криву в повітрі і приземлитися на половині шляху між кругом метою. Це найбільш поширений спосіб. Необхідно враховувати, що за законами фізики, чим вище ви кинете кулю, тим меншу відстань вона буде котитися після приземлення.

high-lobТретій спосіб — висока парабола (high-lob) являє собою високе підкидання кулі в повітря, в результаті якого куля падає практично вертикально, менш ніж за два метри до мети. Тільки в цьому випадку ви зможе виграти очко. Це досить складний спосіб і вимагає хорошого окоміру і чіткої координації.

Кидки для стрільців

Мета вибивання кулі суперника далі від кошонету.

shot_on_the_ironПерший спосіб — точне попадання (SHOT ON THE IRON). Це основний спосіб, який слід використовувати на рівному майданчику. Ваша куля повинна потрапити в центр кулі суперника не торкаючись до землі. Це найскладніший спосіб вибивання, так як вимагає найбільшої точності. Якщо при цьому ударі куля, яка вибиває залишається на місці вибитої кулі, то це називається каро(carreau). Цей кидок є найвищим ступенем майстерності в петанку.
short_shot

Другий спосіб — короткий удар (SHORT SHOT). Найчастіше використовуваний кидок. Так зазвичай кидають гравці, які бояться промахнуться. Куля приземляється трохи ближче, після чого прокочується і вдаряє кулю суперника. На рівному майданчику приземлення має відбутися за 20-30 сантиметрів до цілі.
ground_shot

Третій спосіб — це вибивання з підкатом (GROUND SHOT) . Технічно та за правилами, він можливий, проте мало ефективний і, як наслідок, не популярний серед гравців. При цьому кидку куля котиться по землі до зіткнення. В деяких випадках, цей кидок може виявитися дуже ефективним, так як він може змусити зіткнутися всі інші кулі.

Основні тренувальні вправи для поінтерів

Рівновага (balance)
Встановіть кулю на відстані 3-4 метра від вашого кола. Присядьте nf спробуйте попасти в кулю так, щоб при цьому ваша не торкалася землі. Мета цієї вправи полягає не в тому, щоб поліпшити ваш кидок, а в тому, щоб поліпшити ваше почуття рівноваги в позиції сидячи. Це також допоможе вам кидати кулі прямо і поліпшить вашу точність. Присідання також дозволяє, точніше оцінити рельєф ландшафту – і як наслідок знати, як краще кидати кулю, щоб отримати очко!

Приземлення (landing spot)
balanceНакресліть кілька маленьких кіл від 10 до 15 см в діаметрі на різних відстанях від вашого кола. Потім, стоячи або присівши, кидайте кулі так, щоб вони приземлилися безпосередньо в одному з кіл. Ви можете кидати кулю високою (high lob) або низькою параболою (soft lob).

Ціль (target)
landing_spotНа відстані 8-9 метрів від вашого кола намалюйте мішень з п’яти концентричних кіл. Назначте кожному колу певну кількість очок, наприклад, від 1 до 5 і намагайтеся щодня збільшувати свій рахунок.

Підкручування (spin)
targetВажка вправа, яка допоможе вам підкручувати кулі при кидку. Приблизно в трьох-чотирьох метрах від вашого кола ви малюєте маленький коло і дві додаткові лінії справа і з ліва від нього. Далі кидаєте кулю надаючи їй обертання. Ви повинні домогтися того, щоб після приземлення куля котилася вправо або вліво і перетинала накреслені вами лінії. Ваше завдання навчиться керувати напрямком руху кулі після падіння.

Основні тренувальні вправи для стрільців

Зіткнення (strike)
strikeДля розвитку точності удару, намалюйте перед собою шкалу, що вказує відстань від кола. Вибивати кулі або кошонет починайте з маленького відстані, поступово її збільшуючи. Також спробуйте розмістити ціль на деякому підвищенні, наприклад, на колоді. Ця вправа дозволить вам уникнути підкочування перед ударом, що є помилкою при виконанні подібної вправи.

Відкат назад (back spin)
back_spinМожливість кинути кулю так, щоб вона відкотився назад, може принести вам очко. Для відпрацювання цього кидка намалюйте лінію на відстані 15-30 сантиметрів за дюймів за кошонетом і постарайтеся кинути свою кулю так, щоб після падіння вона відкотилася назад. Цей спосіб кидка застосовується, коли куля суперника знаходиться занадто близько до кошонету і ви не можете посунути його вперед. Ви кидаєте свою кулю між кошонетом і кулею противника і вона відкочується назад. Таким чином ви відкочуєте кулю супротивника від кошонету і наближаєте до нього свою.

Каро (carreau)
carreau

Як тільки навчилися вибивати кулі, ви повинні намагатися вибити якомога частіше каро. Для цього необхідно відпрацювати удар “точне попадання” (SHOT ON THE IRON).

Накресліть перед собою коло діаметром 50 см і розташуйте кулю в його центрі. Ви повинні навчиться вибивати кулю, при цьому ваша куля не повинна викочуватися за межі кола. Почніть з відстані 2-3 метра, потім збільшуйте його, зменшуючи при цьому діаметр кола, в якому розташована ціль.

Задня куля (back-boule)
back_bouleЧудовий спосіб поліпшити вашу точність. У 8-9 метрах від вашого кола, розмістіть дві кулі, одна перед іншою. При кидку треба вибити задню не торкаючись передньої кулі.