EuroCup — клубний чемпіонат Європи

EuroCup — щорічний турнір серед клубів Європи. Від країни виступає один клуб.

Історія та статистика

Перший EuroCup зіграли в 1998 році в столиці Данії — Копенгагені. В ньому взяли участься клуби з п’яти країн: Швеція, Данія, Фінляндія, Велика Британія та Естонія. Швецький клуб Nobel Pétanque Malmö ввійшов в історію, як переможець першого EuroCup.

Кожного року кількість учасників збільшувалася і в 2015 році в EuroCup зіграло рекордні 25 клубів. Заголом за весь час проведення турніру в ньому взяли участь клуби з 29 країн. В усіх турнірах завжди мали представника Швеція та Данія.

Франція, яка найбільше разів вигравала турнір, а саме 10, почала брати участь з 2001 року. В тому ж році вперше зіграла Італія, яка з трьома перемогами йде після Франції. Двічі перемагали бельгійські клуби. По одному разу перемагали клуби зі Швеції, Швейцарії та Люксембургу. З 2000 по 2010 роки, країна, клуб, якої вигравав EuroCup в попередньому сезоні, отримувала право на два клуби в наступному сезоні.

Таблиця учасників та переможців EuroCup по роках EuroCup98-15.pdf

На сайті Європейської федерації петанку (Confédération Européenne de Pétanque
) можна ознайомитися з результатами сезону 2015 року — EuroCup2015

Формат 2016

Зустріч між двома клубами включає 5 матчів. Хто більше виграв матчів, той і виграв зустріч. Два матчі грають триплети, три матчі дуплети, тобто мінімум гравців від клубу —6. Один триплет та один дуплет обов’язково має бути міксом, тобто в ньому мають бути гравці двох статей. В другому триплеті і двох інших дуплетах можуть бути гравці, як однієї будь-якої статі, так і гравці двох статей. Мікси грають між собою.

Мінімум від клубу 6 гравців. Можна заявити 7-8 гравців, тоді в заявці має бути 2 представники протилежної статі. Гравців виставляти тільки на окрему гру. Під час гри без замін.

Місця в групі визначаються за кількістю виграних зустрічей. При рівній кількості беруться перемоги в матчах, а далі очки.

Новий Формат на 2017

З 2017 року розіграш EuroCup проходиме за новим форматом. Додано ігри тет-а-тет, а за партії нараховуватимуться бали в залежності від того тети, дуплети чи триплети, а не по одному балу за перемогу, як було раніше.

 • Грають в такому порядку — триплети, дуплети і тети.
 • Бали нараховуються таким чином:
  • 2 за кожен матч тету — всього можна здобути 12 балів;
  • 3 за кожен дуплет — всього 9 балів;
  • 5 за кожен триплет — 10 балів;
 • Критерії визначення переможця ВІ — кількість перемог в зустрічах(мітінгах) команд-клубів. Потім кількість балів в матчах, потім різниця очок.

Регламент

Кваліфікація в країні

Проводиться за регламентом, який визначає федерація петанку країни виходячи з кількості команд. В березні країна має підтвердити участь і подати клуб, який її представлятиме.

Після того, як визначені клуби від країн, турнір проходить в два етапи: кваліфікація та фінал.

Кваліфікація

Клуби жеребом розділяють на 4 групи. Країни півфіналістів минулого сезону розводять в різні групи і вони приймають етап кваліфікації. В липні усі учасники групи з’їжджаються в країну-госпадар групи і протягом 3 днів визначають двох фіналістів відк групи.

В кваліфікації грають кожен з кожним. Два кращі клуби з кожної групи виходять в фінальну частину.

Фінал

Приймаюча країна прийзначається на початку сезону. В кінці листопада-грудня клуби, які пройшли кваліфікацію визначають найсильніший клуб Європи. Вісім клубів ділять на дві групи, де вони грають кожен з кожним. Кращі два виходять у півфінал, а потім фінал. Треті місця в групах розігрують 5-6 місця турніру, четверті — 7-8.

Україна на EuroCup

Цього року Україна вперше подасть заявку на участь в EuroCup. Попередньо зголосилися 4 клуби, які мають потенціал зіграти на такому турнірі. Після оголошення Європейською федерацією петанку термінів подачі заявок, Федерація петанку України відкриє реєстрацію на український відбір, визначить дату та місто-господар відбору.

EuroCup 2016:

 • лютий — заявка від країни — виконано;
 • 16 квітня, Харків — Український відбір EuroCup;
 • до 30 квітня — заявка від клубу;
 • 9 квітня, жеребкування кваліфікації, Люксембург;
 • 29-31 липня — кваліфікація. Господарі груп Італія, Франція, Монако, Люксембург;
 • 2-4 грудня — фінал EuroCup-2016, країна-господар ще не визначена.

Фото з цьогорічного фіналу