Повні та детальні правила петанку на сторінці Офіційні правила петанку

Нижче розписані та ілюстровані короткі правила петанку, яких достатньо для розуміння гри.

pic_1У грі беруть участь дві команди. Команда може складатися з одного, двох, або трьох гравців. У грі використовується не більше 12 куль. Якщо команда складається з одного або двох гравців, то кожен з них грає трьома кулями. Якщо до складу команди входить по три гравці, то кожен гравець такої команди грає двома кулями.

 

pic_2Кидаючи жереб, вибирають, яка команда починає грати першою. Ця команда креслить на полі коло діаметром близько 30 см.

 

 

 

pic_3Гравець першої команди, ставши у коло, кидає дерев’яну кульку – кошонет на відстань від 6 до 10 метрів але не ближче ніж на 50 см від будь-якої перешкоди. При цьому, ноги гравця повинні бути усередині кола доти, поки кошонет не зупиниться.

 

 

pic_4Після того як кошонет кинутий, будь-який гравець першої команди кидає першу кулю, намагаючись розмістити її, якнайближче до кошонету. При цьому ноги гравця, який кидає, не повинні виступати за межі кола.

 

 

pic_5Після першого кидка гравець другої команди стає в те ж коло і намагається кинути свою кулю ближче до кошонету або вибити кулю опонента.

 

 

 

pic_6Наступний кидок робить та команда, чия куля знаходиться далі від кошонету, і кидає свої кулі доти, поки одна з її куль не стане ближче до кошонету, ніж будь-яка з куль опонента. Після чого кидки робить команда опонентів. Якщо в команди опонента не залишилося куль для кидка, то інша команда кидає свої кулі, що залишилися, намагаючись розмістити їх якнайближче до кошонету.

 

pic_7Коли кулі обох команд кинуті, провадиться підрахунок очків. Команда-переможниця одержує стільки очків, скільки її куль розміщено ближче до кошонету, ніж найближча куля команди-суперниці.

Раунд вважається закінченим, коли кожна команда кинула усі свої кулі. Команда-переможниця починає новий раунд, викреслюючи коло на місці падіння кошонета попереднього раунду, і знову кидає кошонет і починає новий раунд. Гра продовжується, поки одна з команд не набрала 13 очків.