1. Рейтингові бали зараховуються з усіх турнірів, які проходять під егідою Федерації петанку України, міжнародні офіційні турніри, які проводяться під егідою F.I.P.J.P. або C.E.P., а також інші вітчизняні та міжнародні турніри, результати яких можуть бути підтверджені офіційно (документально з підписом чи печаткою) організаторами турніру.
 2. Не зараховуються бали на змаганнях типу Кубку народів, Кубку клубів, або змагань на тир.
 3. Не зараховуються бали на турнірах за участю менше 9 учасників (команд).
 4. Для офіційних турнірів існує таблиця коефіцієнтів (бали множаться на відповідний коефіцієнт).
  • А. Вітчизняні турніри, які не внесені до офіційного календаря, або відкриті міжнародні турніри, які не проводяться під егідою відповідних федерацій, або ж офіційно не визнані як рейтингові турніри — коефіцієнт = 1.
  • Б. Для офіційних турнірів під егідою федерацій (вітчизняних та міжнародних) (в Україні “Сакура” та “Каштан”) — коефіцієнт = 1,5.
  • В. Чемпіонат України — коефіцієнт = 2.
  • Г. Чемпіонати Європи — коефіцієнт = 2,5
  • Д. Чемпіонат Світу — коефіцієнт = 3.
 5. На початку кожного року бали нараховуються за таким правилом. Гравець починає не з нуля, а отримує таку кількість балів, яке місце займає від кінця рейтингової таблиці. (Наприклад, якщо до рейтингу за попередній рік потрапило 40 петанкістів, то хто мав перше місце в таблиці, з початком нового року отримує відразу в свій багаж 40 балів, а хто був останнім — 1 бал).
 6. Рейтингова таблиця формується протягом цілого року від 1.01 до 31.12.
 7. Відповідальним за фіксацію рейтингових балів є президент федерації, або у випадку його відсутності секретар.
 8. Учасники турнірів зобов’язані подати для фіксації рейтингових балів президенту (секретарю) результати не пізніше 10 днів по завершені турніру (чемпіонату).
 9. У випадку подання неправдивої інформації гравець буди вилучений з рейтингового списку на поточний рік.
 10. Рейтингова таблиця буде одним із елементів відбору гравців на міжнародні офіційні чемпіонати.
 11. Участь у рейтингу можуть брати тільки учасники зареєстрованих клубів, які не мають заборгованості перед клубом.
 12. У деяких випадках при проведенні турнірів можливий варіант використання правила “сіяних гравців”, які будуть попередньо відібрані у різні групи згідно місця в рейтингу.
 13. Якщо у турнірі передбачений так званий турнір “Б”, то місця враховуються як підсумкові місця всього турніру, однак за призові місця в турнірі “Б” рейтингові бали множаться на коефіцієнт 1,5.
 14. До положення про рейтинги додається таблиця нарахування рейтингових балів. Жовтим виділено бали, які нараховуються у випадку, якщо за правилами турніру не проводяться ігри за ці місця. У лівій колонці місця, у верхній кількість учасників (команд).

Таблиця-рейтингів.pdf